Wielkość czcionki:

Rozwoj_Logo

Z wielką przyjemnością informujemy, że Ministerstwo Zdrowia podpisało umowę na kontynuację projektu pt. „Rozwój kompetencji osób uczestniczących w zadaniach na rzecz ograniczania występowania nadwagi i otyłości przez działania edukacyjne dla pracodawców, kadry zakładów pracy, organizacji pracowniczych, specjalistów służby medycyny pracy w zakresie przygotowania i animacji programów promocji aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania w zakładach pracy”.

W jego ramach zaplanowano realizację w roku 2018 m.in. następujących działań:

- prowadzenie akademii kompetencji menadżerów promocji zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej w firmach w postaci konwersatorium oraz videoclipów poświęconych tej problematyce,

-realizację ogólnopolskiego badania na reprezentatywnej próbie, na temat odżywiania się i aktywności fizycznej pracowników.

- realizowanie bezpłatnych konsultacji zakładowych  programów promocji zdrowia dla pracowników (planowanych lub już wdrożonych).

Tak jak w zeszłym roku, są one dla Państwa bezpłatne.

Ponadto w ramach projektu planowane jest zrealizowanie ogólnopolskiego badania potrzeb, świadomości i postaw wobec zdrowia, odżywiania się i aktualności fizycznej wśród około 1000 osób pracujących w Polsce. Wyniki tego badania posłużą do sformułowania rekomendacji dotyczących kształtowania stylów życia pracowników związanych ze zdrowiem.

O podejmowanych działaniach będziemy Państwa na bieżąco informować drogą mailową, jednocześnie zapraszamy do śledzenie naszego profilu w portalu Facebook, gdzie również zamieszczać będziemy bieżące informacje (www.facebook.com/KrajoweCentrumPromocjiZdrowiaWMiejscuPracy).

Mamy nadzieję na równie owocną i inspirującą współpracę w tej edycji Projektu. Serdecznie zapraszamy do udziału w realizowanych działaniach.

Aktualnie prowadzimy nabór firm do udziału w konsultacjach dotyczących realizacji działań prozdrowotnych dla pracowników. Zachęcamy do kontaktu.do góry