Oferujemy bezpłatne konsultacje dotyczące przygotowania, implementacji, oceny, optymalizowania kosztów/inwestycji, doskonalenia jakości i komunikowania działań oraz strategii promocji zdrowia,
w tym zdrowej aktywności fizycznej w zakładach pracy.
Dzielimy się własną wiedzą i doświadczeniami, a także wspólnie poszukujemy rozwiązań najlepszych dla konsultowanej organizacji.
Pomagamy w poszukiwaniach odpowiedzi na takie pytania jak m.in.:
- jak przygotować zarząd i menedżerów do decyzji związanych z inwestycjami w zdrowie personelu?
- jak ułożyć mało skoordynowane działania prozdrowotne w spójną strategię na rzecz zdrowia?
- jakie informacje warto zebrać, skąd je pozyskać i w jaki sposób, by mieć dobry ogląd potrzeb zdrowotnych pracowników i firmy?
- jak rozmawiać o kwestiach związanych ze zdrowiem w organizacji, jak zainteresować kluczowych aktorów i samych pracowników?
- jakie cele można uzyskać dzięki promocji zdrowia w pracy, jak je określić i mierzyć ich osiąganie?
- jak czuwać nad przebiegiem działań / wdrożenia strategii prozdrowotnej, jak reagować na niepokojące sygnały?
- jak zadbać o optymalne zasoby na promocję zdrowia, jak oceniać racjonalność ich wykorzystania?
Dlaczego konsultacje z ekspertami Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy?
- Wiedzę, doświadczenia i umiejętności związane z promocją zdrowia w pracy zdobywamy od wielu lat – choć pod nazwą Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy występujemy od 1996 r., to działalność w tej sferze (jako Pracownia, później Zakład Promocji Zdrowia
w Instytucie Medycyny Pracy im. prof. dra J. Nofera) prowadzimy od połowy lat 80. - Nasza aktywność ma oparcie w rzetelnych badaniach naukowych, prowadzonych przez nasz zespół. Już w 2009 r. otrzymaliśmy nagrodę Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) za wybitne osiągnięcia badawcze w dziedzinie promocji zdrowia, wręczoną podczas 62. sesji Światowego Zgromadzenia Zdrowia w Genewie.
- Systematycznie badamy (od 1998 r.) przemiany oraz uwarunkowania troski pracodawców
w Polsce o zdrowie personelu. Co kilka lat realizujemy duże reprezentatywne badania firm, uzupełniamy je danymi ze studiów przypadku, wywiadów z menedżerami i pracownikami, analiz opracowań/raportów branżowych, obserwacji trendów. - Mamy bogate, wieloletnie, osobiste doświadczenia współpracy wdrożeniowej z pracodawcami, którzy promują zdrowie swojego personelu (m.in. międzynarodowe korporacje, spółki giełdowe, małe i średnie zakłady pracy, jednostki służb mundurowych, zakłady opieki zdrowotnej, biura
i firmy produkcyjne zróżnicowanych branż) – jest to zarówno współpraca bilateralna,
jak i w projektach adresowanych do wielu organizacji. Stale uczymy się na własnych oraz wspólnych błędach i sukcesach w implementacji promocji zdrowia. - Jesteśmy (współ)autorami licznych podręczników i poradników o implementacji promocji zdrowia w organizacjach (m.in. pierwszy polski podręcznik: Gniazdowski A., Promocja zdrowia
w miejscu pracy, 1995), tworzymy także modele know-how, narzędzia diagnozy i ewaluacji użyteczne we wdrożeniach strategii i działań prozdrowotnych w zakładach pracy. - Doświadczenia czerpiemy z uczestnictwa zarówno w krajowych, jak międzynarodowych projektach badawczych, szkoleniowych i aplikacyjnych – braliśmy udział w kilkudziesięciu międzynarodowych projektach, w tym w kilku w roli koordynatora.
- Od 1995 r. animujemy Ogólnopolską Sieć Promocji Zdrowia w Pracy, poprzedzającą powstanie,
a później współdziałającą z European Network for Workplace Health Promotion. - Udzieliliśmy w minionej dekadzie ponad 1000 konsultacji dla pracodawców i osób zarządzających promocją zdrowia w przedsiębiorstwach.
Jesteśmy instytucją publiczną, stąd nasze działania nie mają ukrytych celów marketingowych lub sprzedażowych.
Zapraszamy do kontaktu.