Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje dotyczące wdrażania programów promocji zdrowia w zakładach pracy. Konsultacje te są realizowane w ramach projektu pn. „Edukacja w zakresie zarządzania zdrowiem starzejących się pracowników oraz opracowanie i upowszechnienie instrumentów promujących zdrowie i zachowania prozdrowotne w środowisku pracy”*. Celem projektu jest wspieranie firm i organizacji w zarządzaniu zdrowiem starzejących się pracowników.
Podczas bezpłatnych konsultacji osoba reprezentująca firmę/pracodawcę może dowiedzieć się od specjalistów Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy IMP m.in.:
– jakie kwestie dotyczące zdrowia w pracy warto rozpoznać i dlaczego?
– gdzie znaleźć ważne, z punktu widzenia zdrowia personelu, informacje – jakie informacje można uzyskać z istniejących dokumentów, a o co należy zapytać, kogo i kiedy o to pytać?
– czy ankieta jest zawsze najlepszym sposobem pytania o kwestie zdrowia personelu, w jakich sytuacjach warto posłużyć się ankietą, a kiedy skorzystać z innych „miękkich” metod i jakich?
– jak przygotować dobrą ankietę dotyczącą zdrowia w zakładzie pracy, w jaki sposób formułować pytania dostarczające wartościowych danych?
– jak minimalizować ewentualną niechęć i obawy pracowników związane z ujawnieniem danych o zdrowiu i jak zadbać o bezpieczeństwo tych danych?
– kogo warto pytać o sprawy dotyczące zdrowia i czy wszystkich pytać w taki sam sposób (np. młodszych i starszych pracowników)?
– w jaki sposób analizować, jak interpretować i jak wykorzystać zebrane dane?
– jak komunikować ustalenia o sytuacji zdrowotnej w firmie i komu przekazywać te informacje?
To tylko przykładowe sprawy, które można omówić z ekspertami Instytutu Medycyny Pracy im. prof. j. Nofera w Łodzi. Cały zakres tematyczny oferowanych konsultacji znajdą Państwo TUTAJ.
Konsultacje są dla firm bezpłatne. Finansuje je Minister Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025.
* Projekt jest realizowany w ramach zadania Celu Operacyjnego 5 Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, finansowanego przez Ministra Zdrowia, Wyzwania demograficzne.